Víc pohody v hlavě – tip č.3: hrajte si

hra, skládačka

Třetí tip pro větší pohodu je tentokrát takový hravý, zní totiž:

Hrajte si

Zní to dětinsky? Proč si máte hrát, když jste dospělí?

Zaměstnáte tak hlavu něčím jiným, než myšlenkami, které mít v hlavě nechcete. Navíc něčím, co je veselé. A pokud si nebudete hrát sami, tak vám být víc v pohodě pomůžou i vaši blízcí, kamarádi, přátelé… 

Samozřejmě mám pro vás hned několik nápadů. jak si můžete hrát a přitom dělat i něco pro sebe, pro svůj mozekpro svoji paměť

Hrajte společenské hry

V dnešní době si můžete vybrat z přehršle spousty a spousty různorodých her. Máte raději postřehovky, strategické, logické, písmenkové, kooperativní, paměťové, karetní nebo klasiku – Člověče, Dostihy, Monopoly? Vybírat je opravdu z čeho.

Tady na blogu jsem už dávala tipy na některé méně známé hry, např. paměťové MemofantMemo-palace nebo skládačku z edice Babi, dědo, hrajeme!, vědomostní hru Žahour nebo hru na procvičení vaší fantazie Příběhy z kostek.

A pokud máte děti (či vnoučata), můžete si nechat poslat moji hru, ve které budete společně zachraňovat vílu nebo čaroděje od zapomínání a zároveň se dozvíte, jak si můžete svoji paměť vylepšit díky jídelníčkuna hru se podívejte zde >>>

vymaluj si hru

Ale nemusíte kvůli hraní jít hned do obchodu a kupovat něco nového – podívejte se, co máte doma, zahrajte si klidně šachy nebo pexeso. Hlavně, abyste se zabavili a vyčistili si hlavu.

Buďte spolu hravě doma

Jak to myslím? Že o hraní her doma jsem už psala? Ale tohle je úplně jiné hraní.

Mám na mysli moji výzvu Jsme spolu doma, ve které se společně zabavíte trochu jinak, než jste zvyklí – budete vymýšlet, tvořit, poznávat, navzájem se příjemně překvapovat… A zase budete mít hlavu víc v pohodě. Výzvu si stáhněte tady >>>

Vydejte se na hravý výlet

Prospěla by vám změna prostředí? Super! Vyberte si zajímavý cíl výletu, kde se kreativně zabavíte a vyrazte.

Může to být muzeum s interaktivními prvky (např. muzeum vědy Pevnost poznání, o kterém jsem psala zde >>>); zámek, kde vám půjčí dobové šaty a vy se budete cítit jako komtesa nebo baron (např. zámek Milotice); skanzen, ve kterém je dovoleno všechno si osahat a vyzkoušet (např. v Trocnově)… Určitě přijdete ještě na další hravé možnosti.

Tak do čeho hravého se pustíte jako první? Napište mi, co vás zaujalo, co jste vyzkoušeli, jak vám to šlo a kolik pohody v hlavě vám to přineslo.

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře