Skvělá hra, co se vejde i do kapsy!

Mám strašně ráda hry a asi i proto jsem dostala k narozeninám další. Je fakt super a vždycky se při ní dost nasmějeme. Napadlo mě, že by se vám mohla taky líbit. Jmenuje se Příběhy z kostek (Rory’s Story Cubes) a dá se sehnat v různých variantách. Já mám oranžovou, takovou univerzální. Je tam devět kostek, které mají na všech svých stranách obrázky a symboly.

Vaším úkolem je všechny najednou hodit a bleskurychle podle hozených obrázků vymýšlet příběh. Nebo můžete házet každý jednou kostkou a děj do příběhu postupně společně přidávat.

Řeknu vám, že ani netušíte, co všechno se dá vymyslet!

Víte třeba, že ovce musí chodit o holi, protože na ni spadlo jablko při snídani z věže? A ona si teď musí hodit kostkou, jestli proleze klíčovou dírkou sama nebo ji pomůže kouzelník? To má ale dilema, co?

Co to plácám?

To jsem si jenom teď hodila kostky a vymyslela podle obrázků jeden z milionů příběhů, které můžou napadnout i vás 😉

Vážně to zkuste. Krásně to rozvíjí rychlost myšlení a hlavně fantazii, kterou používáme většinou jenom v dětství, ale v dospělosti už nám to přijde dětinské. To pro to, že fantazii máme ukrytou v pravé mozkové hemisféře, kde je i představivost, obrazy, barvy… a náš svět je spíš „levomozkový“, tzn. že nám naopak nejsou cizí texty, linearita, fakta, jazyk, čísla, logika…

A při tom pro dobrou paměť náš mozek právě příběhy a fantazii potřebuje. Úžasně se dá obojí využít třeba při paměťových technikách.

Ale dost teorie o paměti, pojďte si ještě chvíli hrát. Moje oranžová varianta totiž není jediná. Můžete si vybrat ještě modrou, červenou, fialovou, zelenou… V každé najdete jiné téma, třeba výpravy, sport, superschopnosti, pravěk, akce, ordinace, zvířata… Dají se koupit buď po těch devíti kostkách nebo jenom po třech. Těmi si rozšíříte možnosti dalších variant příběhů.

Že si nechcete nic kupovat? Nemusíte.

Vezměte čtvrtku, nastříhejte ji na čtverečky a namalujte si obrázky sami. Fantazii a kreativitě se meze nekladou. A jestli máte kolem sebe děti, určitě se k vám rády přidají. Když to budete chtít mít ještě hezčí, použijte barevné pastelky nebo fixy. A o zábavu máte postaráno na další odpoledne. Aby vám kartičky vydržely delší dobu, můžete si nejdřív na papír obrázky namalovat, potom zalaminovat nebo úplně postačí oblepit průhlednou izolepou a potom až vystřihnout.

Pak už jenom dejte všechny obrázky lícem dolů a každý hráč místo házení kostek si náhodně vybere devět obrázků a hra vymýšlení příběhů může začít.

Protože kostky i kartičky jsou malé, můžete je vzít všude s sebou a zábavu pro malé i velké budete mít vždycky po ruce. Tak vzhůru do říše fantazie!

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře