Hra Žahour – hry Země město a AZ kvíz dohromady

hra Žahour

Když se jmenujete Žahourovi a uvidíte na návštěvě u syna nenápadnou krabici s názvem ŽAHOUR, je z toho hned krabice velice nápadná. Prostě ji musíte vzít do ruky a podívat se, o co jde. A když zjistíte, že to je hra, musíte si ji hned zahrát. Tak jsme to udělali i my.

Jak se Žahour hraje?

Určitě znáte hru „Země, město…“, při které píšete vždy do jednoho řádku slova na stejné písmeno, které jste si vybrali slovem Stop, když si někdo z hráčů vduchu přeříkává abecedu. Tak tady je to podobné, jen si vybíráte písmeno hozením kostky a druh slova podle zadání na herním plánu. A že je z čeho vybírat! Ale teď o hře pěkně postupně…

Nejlepší na hře mimo toho, že je ryze česká, takže na kostce jsou i písmena s háčky, je, že si můžete vybírat z osmi připravených herních plánů, které jsou různě tématicky zaměřené nebo si dokonce můžete sestavit herní plán podle vás. 

Na hotových herních plánech si můžete při hledání těch správných slov procvičit dějepis, přírodopis, zeměpis nebo jakýkoliv cizí jazyk, ale můžete využít i herní plán pro nejmenší nebo pro partnery, můžete vzpomínat na jména osobností nebo na názvy různých míst v jakémkoliv vám známém městě. Navíc další plány (pro děti, na párty) si můžete stáhnout na webových stránkách hry.

A co když si nechcete opakovat dějepis, ani cizí jazyk nebo chcete mít herní plán víc pestrý, co se témat týká? Sestavte si plán vlastní, máte na to k dispozici dalších 132 herních polí. Můžete pak hledat na hozené písmeno například zájmeno, hudební nástroj, nealkoholický nápoj, hrad, vlastnost…

Sbíráte body, zvyšujete náročnost

Kdo vymyslí to správné slovo, tak na políčko položí hrací kartičku ve své barvě. Díky ní si pak snadno sečte body, které během hry nasbíral – za obsazené políčko je 1 až 3 body podle náročnosti.

Navíc se můžete domluvit, že abyste mohli políčko obsadit svojí kartičkou, tak vám k tomu nestačí jen jedno slovo, ale musíte říct v rychlém sledu po sobě třeba slova tři. To už je pak jiný level! Vyzkoušeli jsme to a náročnost tím hodně stoupla.

Chce to ale i strategii!

V této hře nejde jen o body za slova, ale body navíc můžete získat, když díky svým herním kartičkám propojíte protilehlé strany herního plánu.  Takže si ve hře procvičíte nejen vaši dlouhodobou paměť, slovní zásobu, postřeh a rychlost myšlení, ale i strategické schopnosti. Prostě hra, při které se nebudete nudit.

A za sebe mohu doporučit mít při hře připravený internet, abyste předešli hádkám, jestli ten panovník vládl opravdu v 15. století nebo jestli se ta písnička jmenuje opravdu tak, jak protihráč říká apod. My jsme internet využili hned několikrát.

Tak jaký herní plán si vyberete jako první?

Hra od Žahourové

A teď něco přímo ode mne 🙂 Pokud vás zajímá i hra pro děti, ve které budou muset vysvobodit vílu Zapomněnku nebo čaroděje Zapomnětlíka, navíc si hru sami vymalují a naučí se v ní i něco o paměti, podívejte se na moji hru v tomto odkazu >>>

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře