Reference

...co o kurzech / workshopech / přednáškách / konzultacích napsali jejich účastníci

Dobrý večer, rád bych Vám oběma poděkoval za celý tábor a zábavu a vše vlastně. Dcera byla moc spokojená, i když se ze začátku bála :-) Dle jejích slov, byly jste skvělé!!! Díky a ať se daří

K.V., otec dítěte na příměstském táboře

Dobrý večer, já též moc děkuji, Maty si to užil, jste úžasné!

p. M., matka dítěte na příměstském táboře

Přehledné, hodně příkladů a času si vše vyzkoušet a vytvořit vlastní mapy - od jednoduchých po složitější. Myslím, že je mohu použít při vytváření např. přednášek a školení.

Zuzana KratochvílováMyšlenkové mapy pro knihovníky

Těším se, že se zbavím nepřehledných papírků s úkoly. Oceňuji připravenost k naší profesi a příklady související s naší prací.

Mašínová, Jihočeská vědecká knihovnaMyšlenkové mapy pro knihovníky

Přednáška se mi líbila, doporučím ji kolegyním. Pomůže mi v plánování besed a akcí pro děti.

Krejčová I.Myšlenkové mapy pro knihovníky

Zajímavé, člověk si uvědomí, že má používat i druhou polovinu mozku než obvykle.

LuckaMyšlenkové mapy pro knihovníky

Paměťové mapy s paní Helenou byly super, moc se mi to líbilo a myslím, že je budu používat dále.

HankaMyšlenkové mapy

O workshopu Váš rok 2019 v myšlenkových mapách: srozumitelný výklad, lektorka úžasná a příjemná; inspirativní, praktické, stručné.

Z. P. ; F. P. Myšlenkové mapy

Zajímavý kurz, poučný, inspirativní. Děkuji!!! Lektor - skvělý :-) Těším se na pokračování.

Netradiční mozkohrátky

Velmi zajímavé, dobré příklady, fajn nálada.

Netradiční mozkohrátky

Kreativní, velká použitelnost i pro děti.

Netradiční mozkohrátky

Paměťové techniky jsem znala, ale nijak jsem s nimi neuměla pracovat. Zejména šlo o zmiňovanou lenost - už jsem se k tomu dále nevracela. S nadcházejícími státnicemi jsem ráda, že jsem se kurzu mohla zúčastnit a doufám, že techniky využiji.

LuciePaměťové techniky

Přednáška mě naučila zas něčemu novému, už teď se těším na vymýšlení příběhů, který mě pobaví, odhodím tím na chvíli starosti a zároveň si zapamatuji, co bude třeba. Děkuji za přednášku.

VendulaPaměťové techniky

Musím říct, že i když jsem si od toho moc neslibovala, tak mi to strašně moc pomohlo. Jsem studentka 1. ročníku veteriny a informací, které do sebe musíme „nacpat“, je strašně moc a pamatovat si to dlouhodobě je téměř nemožné. Budu se snažit používat tyto techniky, protože si myslím, že si danou látku lépe zapamatuji. Velmi zajímavé! Určitě bych ráda navštívila další akce :)

JindřiškaPaměťové techniky

Je úžasné zjistit, že ta moje hlava NENÍ úplně DĚRAVÁ! :-)

AlenPaměťové techniky

Heleno moc děkuji za pořádání paměťových workshopů u nás. Používám pravou hemisféru ráda a často, tak snad to s tou mou pamětí nepůjde tak rychle z kopce :-) Bylo to fajn a zase to někdy zopakujeme.

GabčaPaměťové techniky

Líbilo se mi praktické zaměření, využití technik v denním životě. Doporučuji každému, kdo má problém s pamětí.

Hrdlička L.Lepší paměť

Zaujala mě kreativita, nový pohled. Ráda si píšu body, co mám dělat, tohle je nová motivace...

DášaMyšlenkové mapy

Moc děkuji za přínosný workshop pro utřídění myšlenek a získání trochy systematičnosti. Mám další nástroj, pomocí kterého mohu na sobě pracovat :)

Myšlenkové mapy

Děkuji za výklad MM a praktické ukázky. Je to pro mne fáze pojmenování „problému" či tématu nebo úkolu a cesty řešení a uvědomování celé šíře a problematiky tématu. Jakési „naporcování slona, aby se dal sníst".

Marie KadlecováMyšlenkové mapy

Výborná přednáška pro všechny, kdo si chtějí osvojit nové možnosti v učení, studiu i jen tak pro mozek. Bylo to hodně zajímavé, děkuji!

Jurij P.Myšlenkové mapy pro studium

Moc se mi workshop líbil a naučila jsem se něco nového. Určitě využiji!

KristýnaMyšlenkové mapy pro studium

Děkuji Heleno za krásné a názorné využití paměti. Těším se na nějaké další setkání. Pro mne krásné využití ve škole :-)

Paměťové techniky

Vše naprosto skvělé. Skvělé si vyzkoušet myšlenkové mapy v praxi.

PavlínaMyšlenkové mapy pro studium

Děkuji za přednášku, myšlenkové mapy jsou pro mne výborným řešením, jak zvládnout složité předměty :-)

Myšlenkové mapy při studiu

Zajímavý pohled na všední věci každodenního života. Dobré pomůcky pro běžné používání. Není se čeho bát, je to příjemné povídání. A co se mi v kurzu líbilo? Kreativita, hravost a příjemná lektorka.

Hana V.Lepší paměť

Dobrý den, teď jsem právě vypínala v práci destilační přístroj a vzpomněla jsem si na metodu z kurzu, kterou hojně využívám. Několikrát si zopakuji, že jsem určitý spotřebič skutečně vypnula. Díky metodám z kurzu si pamatuji SPZ našeho auta a mnoho informací získaných díky kurzu jsem předala i členům rodiny a známým. Tento kurz pro mě určitě neznamenal promarněný čas. Vámi předané mnemotechniky stále používám.

Jaroslava N.Trénování paměti

Paní Žahourová, dobrý den. Kurz Vámi vedený byl zajímavý a rád na něj vzpomínám. Získal jsem základní přehled o technikách učení. Koupil jsem si na Vaše doporučení literaturu jako například myšlenkové mapy apod. Věci jsou to zajímavé, využil jsem je i při učení. Jelikož se touto problematikou dále zabýváte, tak budu rád za nabídku případného nadstavbového kurzu.

Hynek F.Trénování paměti

Dobrý den paní Helo ! Z kurzu Trénování paměti využívám techniky: Každý rok si dělám kalendář na rok další a používám ho. Určitě mi pomáhá nahrazování číslic souhláskami k zapamatování si telefon. čísel mých blízkých. Pomocí krátkých legend si snadno čísla vybavím. Uplatňuji i poučku o nedostatku dicsciplíny při odchodu z domu, vypínání spotřebičů. Menší nákupy si rozkládám na tělo. Klidně bych v trénování s Vámi pokračovala.

L.RadouchováTrénování paměti

Co se mi v kurzu líbilo? Všechno. Určitě se přihlaste - je to zajímavé.

Marie S.Lepší paměť

Líbilo se mi příjemné podání učiva a hlavně to bylo zábavně.

Čechová A.Lepší paměť

Zase jsem o něco chytřejší. Doporučení pro zájemce: Jděte si procvičit mozek.

Hana N.Lepší paměť

Líbilo se mi vše, nic bych neměnila. Bylo to zajímavé.

Gabrišková M.Lepší paměť

Velice zajímavá a přínosná přednáška...už vím, jak zvládnout řadu věcí "jinak". Děkuji.

Radka B.Myšlenkové mapy při studiu

Líbily se mi předvedené techniky, pohoda paní lektorky. Super trénink paměti - a v pohodě.

Zdeňka H.Lepší paměť

Kurz paměti byl pro nás velmi přínosný a paní instruktorka byla pro nás vstřícná, měla trpělivost, vše s úsměvem vysvětlila. Nyní víme, jak paměť trénovat!

Jirsová A.Lepší paměť

Kurz proběhl během 10 týdnů. Netušily jsme, že nás bude až tak bavit a hodinu od hodiny jsme pozorovaly, že nám něco dává. Vyučující se jevila jako velmi schopná, trpělivá a vždy dobře připravená. Zaujaly nás i pravidelné domácí úkoly. Využívala i ukázky z hudby,obrázky, texty písní. Kurz doporučujeme.

Miklová, ČížkováLepší paměť

Doporučuji potencionálním účastníkům navštívit alespoň 1 sezení, aby si utvořili představu o možnostech rozšíření paměti. Cílem kurzů není zjistit, co účastník neumí, ale posunout jeho vědění hlouběji; Líbilo se mi aktivní zapojení všech účastníků kurzu, přátelský přístup a zpětná vazba na předchozí hodiny kurzu (provázanost, prověření, procvičování).

Ivana B.Lepší paměť

Naučíš se, je to zábavné, hodí se každému do života - mladým i starším. V kurzu se mi líbily zajímavosti, vtip, rozšíření obzorů vědomostí.

LaďkaLepší paměť

Kurz byl zábavný, dozvěděla jsem se nové věci. Zaujaly mě především paměťové techniky.

Lepší paměť

Děkuji za velmi vstřícný přístup. S Vaší návštěvou jsem byla velmi spokojená, nabídka byla dostačující.

PoustevníkováKonzultace pro blízkého s ACH

Moc se mi workshop líbil a naučila jsem se něco nového. Určitě využiji!

KristýnaMyšlenkové mapy pro studium

Líbila se mi zábavná forma výuky, nové techniky k učení, příjemný výklad a dobrá organizace kurzu - nejdřív nám bylo něco představeno, ukázáno, jak to dělat a pak jsme si to mohli sami zkusit.

Paměťové techniky při studiu

Děkuji, zajímavé a poučné školení. Příjemně strávený čas. Dobrá motivace. - Jasný a stručný výklad, dobře pochopitelný. - Zajímavé, prospěšné, poučné, změna stereotypu. - Velmi pěkný přístup, motivace členů kurzu.

Michaela, Iva, HanaLepší paměť

Všechny techniky jsme si mohli zkusit, techniky byly různorodé, zajímavé, čas rychle utekl.

Paměťové techniky při studiu

Děkuji Vám! Určitě Vaše poznatky použiju a ráda Vás uvidím na dalším setkání.

IvanaPaměťové techniky

Bylo to dobrý, doufám, že to není tak hrozný se mnou! Budu na sobě pracovat.

VáclavPaměťové techniky

Přednáška se líbila, mozek se zapotil. Děkuji. Zajímavé.

PapírníkováPaměťové techniky

Seminář se mi líbil a hlavně odcházím s pocitem, že se s pamětí dá něco dělat a ještě na tom nejsem tak špatně.

Paměťové techniky

Přednáška mě poposunula dál na sobě pracovat. Velký cíl najít šťastnější život splněných cílů, snů, přání. Děkuji za vše :-) Respektuji a miluji svůj mozek. PS.: Cvičit, učit, trénovat, procvičovat. Hurááá... Jdeme na to.

Eva KučavováPaměťové techniky

Potřebovala jsem pomoc s organizací úkolů. Workshop myšlenkových map mi pomohl v utřídění mých myšlenek a doporučila bych ho úplně všem.

Václava Houbovádříve podnikatelka, nyní v důchodu

Workshopu Myšlenkové mapy jsem se zúčastnil, protože mám zájem o vizuální a kreativní techniky. Pomohl mi připomenout si myšlenkové mapy a doporučila bych ho všem, workshop byl super :-)

H. LexováMyšlenkové mapy

Potřeboval jsem si osvěžit techniku myšlenkových map a zodpovědět nějaké otázky. Techniku jsem si osvěžil a i když jsem většinu už znal, vůbec jsem se na workshopu nenudil. Workshop doporučuji studentům, spolupracovníkům a v podstatě komukoliv. Děkuji Vám :-)

Adolf JánaIT

Workshopu Myšlenkové mapy jsem se zúčastnil, protože se mi stávalo, že příprava na porady ve formě lineárních zápisků byla nepřehledná. A také jsme chtěl pomoc v seberozvoji - najít čas na myšlení o mém životě. Teď mám mnohem lepší pohled na věci kolem sebe a uvědomil jsem si, kolik věcí mám změnit. Myslím, že tento workshop pomůže všem, kdo mají zájem se seberealizovat.

Martin NeuvirthIT administrátor

Myšlienkové mapy som považovala za hry pre deti. Teraz mám predstavu, ako je možem využiť aj ja v bežnom živote. Dobre je, že si človek u Vás može mapy nakreslit - nieje to len teória. Váš workshop doporučuji všetkým. Každý by si mal rozširovať obzory.

Veronika Eliášováprocesný expert SAP

Chtěla jsem získat informace o myšlenkových mapách a jak je využít pro praktický život, hlavně time management na rodičovské dovolené :-) Paní Heleno, jste moc milá, dobře prezentujete, mluvíte pochopitelně. Při myšlenkových mapách jsem si uvědomila, co chci změnit. Čas na zamyšlení se v denním shonu. Tento workshop doporučuji všem, kteří chtějí něčeho dosáhnout, někam se posouvat.

Martina Fenclováspeciální pedagog/maminka

Měla jsem moc myšlenek v hlavě, nevěděla jsem, čím prvním začít. Myšlenkové mapy jsou ideální způsob, jak mít hlavu čistou a zároveň i na papíře to mít přehledné. O myšlenkových mapách jsem nikdy neslyšela a jsem ráda za to, že o nich teď vím. Ušetří mi spoustu papírků a proškrtaných vět a hodí se mi k práci. Je to přehledné, líbí se mi to. Workshop doporučuji všem, kteří MM ještě neznají a komu by mohly pomoci v utřídění myšlenek či rozhodování.

Anna Janečkováknihovnice

Workshop Myšlenkové mapy jsem zajistila jako pořadatel - Jihočeská vědecká knihovna. Vyzkoušela jsem ale vše jako účastník. Téma pro mě bylo relativně nové, takže bych potřebovala na vše více času (všechno dlouho promýšlím). Myšlenkové mapy určitě využiju v práci a workshop bych doporučila každému chaotikovi, jako jsem já!

Václava Medalová Hůdováknihovnice, vedoucí pobočky Čtyři Dvory

Zajímavá metoda, myslím, že ji určitě využiji při plánování větších akcí v knihovně. Seminář neměl chybu, děkuji paní Žahourové!

Romana MachacováMyšlenkové mapy pro knihovníky

Děkuji, zaujalo mne plánování, doplňování nápadů na jeden list papíru namísto sta jiných menších.

Petr MikolášMyšlenkové mapy pro knihovníky

Na tomhle kuzu jsem byla již podruhé a opět jsem se dozvěděla nové informace a pomůcky k vylepšení osobních i pracovních myšlenkových map. Určitě je nyní využiji i v práci při práci knihovnice. Tento kurz určitě doporučuji všem, které již nebaví mít všude po stole milion papírků s úkoly „co udělat“ a vlastně všem, co chtějí mít spořádanější život.

Anna JanečkováMyšlenkové mapy pro knihovníky

Moc se mi to líbilo, pro práci knihovníka určitě využiji, pěkná a názorná prezentace lektorky. Díky.

N. HolzerováMyšlenkové mapy pro knihovníky

Přednáška se mi líbila. V dnešním chaotickém světě je jistě přínosné vnést do života trochu více kreativity.

VerčaMyšlenkové mapy pro knihovníky

Děkuji za školení myšlenkových map, které obohatilo můj způsob zpracování problémů a témat. Obsahově plně dostačující a výstižné. Děkuji.

Hajšmanová EvaMyšlenkové mapy pro knihovníky