Hra nejen pro tetrisáře

babi, dědo, hrajeme

Dneska vám představím další hru, kterou jsem objevila na semináři o deskových hrách a paměti a která se mi moc líbila. Je ze série Babi, dědo, hrajeme!, ale tento název je podle mě zavádějící, protože určitě není jen pro babi, dědu a jejich vnoučata. I my jako trenéři paměti jsme se u ní dost zapotili.

Jmenuje se jednoduše: Paměť.

Procvičíte si paměť a prostorovou orientaci

Hráli jste někdy Tetris? Skládali jste dílky tak, aby do sebe pěkně zapadly? Tak tady nebudete muset vymýšlet, jak dílky správně poskládat, protože tady si už budete muset „jen“ pamatovat, jak jsou poskládané.

V krabičce totiž najdete mimo papírových „mincí“, které získáváte jako odměnu, hlavně kartičky a herní dílky – různě barevné tvary jako z tetrisu. Na kartičkách jsou namalované obrazce seskládané právě z barevných tvarů.

Jednu kartičku máte vždy uprostřed stoluvšichni najednou se snažíte si zapamatovat, jak jsou na ní tvary poskládané. Ten, kdo si myslí jako první, že si to už pamatuje, otočí kartičku obrázkem dolů a všichni najednou začnete skládat to, co si pamatujete.

Když se vám stane, že sice otočíte kartičku jako první, ale vzápětí zjistíte, že si to vlastně nepamatujete a přemýšlíte stejně jako ostatní, kde byl jaký dílek a jak byl otočený, tak vězte, že nejste jediní, komu se to stalo, sama bych o tom mohla vyprávět…

Potom kartičku opět otočíte obrázkem nahoru a zkontrolujete si, kdo máte tvary seskládané správně.

Různé obtížnosti a malá nápověda

Můžete si vybrat z různých obtížností, na kartičkách jsou obrazce ze 2 nebo více tvarů.

Menší nápovědou při skládání může být i kartička otočená barevným obrázkem dolů, protože na druhé straně bývá obrys seskládaného obrazce. Někomu to pomůže, někomu ne. Záleží na tom, jakou máte prostorovou orientaci a jak ji dovedete při hře využít. Ale pokud budete hrát Babi, dědo, hrajeme! – Paměť častěji, určitě si prostorovou orientaci vytrénujete. A paměť taky.

Tak co, s kým si ji zkusíte zahrát?

Kdo si chcete potrénovat svoje mozkové závity nebo si zlepšit svoji paměť i jinak, podívejte se na tuto stránku, co všechno jsem pro vás pro zlepšení paměti a rozhýbání vašich mozkových závitů připravila >>>

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře