Chcete mít paměť jako slon? Zkuste hru Memofant.

hrajeme Memofant

Máte paměť jako slon? Tady se vám bude hodit! O čem že je řeč? O hře s trefným názvem Memofant, kterou sice můžou hrát už i děti od cca 6 let, ale určitě dá zabrat i mozkovým závitům nás dospělých.

Cíl hry se může zdát jednoduchý – zapamatujte si 12 obrázků, který kde leží. Ale čekají na vás při tom různé nástrahy. Řekneme si o nich pěkně popořádku.

Jak hra začíná

Hra začíná tím, že rozmístíte obrázky doprostřed herního plánu na 12 bílých políček. A hned je před vámi první nástraha – vy si musíte zapamatovat všechny obrázky a jejich polohu během pouhé jedné minuty, potom se totiž obrázky zakryjí a vám už nezbývá nic jiného, než se spoléhat na svoji paměť.

Úkoly během hry

Každý hráč má svůj žeton, se kterým chodí po políčkách na kraji herního plánu. Hodíte kostkou a podle ní postoupíte o určitý počet políček. Na každém políčku je pro vás připravený úkol.  

Buď si vzpomenout, jaký obrázek je na konkrétním políčku nebo naopak, na jakém políčku je konkrétní obrázek. Nebo tam čeká další nástraha – na 2 zadaných políčkách (nebo vámi náhodně vybraných) vyměníte obrázky, aniž byste se na ně podívali. Takže pořadí obrázků, které jste si doteď (snad, možná) pamatovali, je jiné. A to se stane při hře určitě ještě několikrát!

Nepamatuješ si? Přijdeš o život!

Každý hráč má před sebou 7 zelených kartiček = 7 životů. Pokaždé, když zodpovíte špatně, si 1 kartičku otočíte na červenou stranu s křížkem a tím jste o 1 život přišli. Vyhrává samozřejmě ten, komu zbyde nejdéle alespoň 1 život. Budete to vy nebo váš soupeř?

Procvičíte si nejen paměť

Hrou si samozřejmě potrénujete svoji krátkodobou paměť, ale i rychlost myšlení, pozornost, schopnost reagovat na změny nebo třeba prostorovou orientaci. Tak s kým si ji zahrajete jako první?

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře