Víc pohody v hlavě – tip č. 4: učte se cokoliv nového

keramický kruh v Trocnově

Mám pro vás další tip, který pomůže jak vaší větší pohodě, tak samozřejmě i vašemu mozku a paměti (protože je to tip ode mne, jasný, že jo 🙂 )

Tento už 4. tip zní:

Zkuste se naučit cokoliv nového

Může to být opravdu cokoliv. Budete se totiž na to nové více soustředit  a tak vás to odvede od nechtěných myšlenek ve vaší hlavě. Navíc budete na sebe pyšní, že umíte něco nového a i proto budete ve větší pohodě.

Začít klasikou – cizím jazykem?

Já vím… je to taková klasika, ale proč ne? Říkáte si vždycky o dovolené v zahraničí, že na příští rok se už tu angličtinu (španělštinu, němčinu…) opravdu naučíte? Tak proč nezačít právě teď?

Nebo jste si chtěli k angličtině, kterou už umíte, přidat ještě další cizí jazyk?No jasně, pojďte do toho! Navíc je vědecky doloženo, že kdo umí používat aktivně 2 cizí jazyky, tak má o hodně větší šanci vyhnout se demenci, tedy hlavně Alzheimerově chorobě. To už je dobrý důvod, co myslíte?

Nechce se vám chodit do jazykovky? Tak vyzkoušejte některý z mnoha online programů nebo to zkuste sami – několik tipů, jak se správně učit cizí jazyk, najdete i v mém článku Cizí jazyk a co náš mozek potřebuje…

Nebo nové řemeslo, koníček…?

Nemusíte se samozřejmě učit jen cizí jazyky, může to být opravdu cokoliv, stačí se jen zamyslet, co jste si vždy chtěli vyzkoušet, co jste se chtěli naučit, co by vás bavilo dělat.

Vždycky se vám líbila práce na hrnčířském kruhu, ale nikdy jste nenašli odvahu si ji vyzkoušet? Najděte si ve vašem okolí keramickou dílnu s kurzy a přihlaste se.

Uvažovali jste někdy, že byste chtěli začít šít, renovovat nábytek, lyžovat, fotit…? Odhodlejte se, najděte si potřebné informace, kurzy, trenéry, spolky a začněte.

Já jsem si s manželem letos vyzkoušela právě práci na hrnčířském kruhu, od loňska jsem propadla moderní kaligrafii, kvůli předávání inspirace vám ohledně paměti se učím dělat si webové stránky, točit videa, psát články na blog… 🙂 Nebo před lety jsme se přihlásili do tanečních pro dospělé (mj. naši fotku z tanečních najdete v článku Do kolika let nám může mozek dobře fungovat).

Prostě vymyslet, co se začít učit nového a tím si hlavu zaměstnat něčím jiným, než negativními myšlenkami, stresem apod. a ještě tak pomoci našemu mozku, aby nezlenivěl, můžeme opravdu cokoliv. 

Pořád vás nic nenapadá?

Jestli ale pořád nevíte, co by to mohlo být, co nového byste se mohli začít učit, vyzkoušejte sílu a efektivitu myšlenkových map, které vám  v nacházení nových myšlenek a nápadů skvěle pomůžou. A třeba si díky nim uspořádáte v hlavě i jiné myšlenky. Používat myšlenkové mapy vás naučím ve videokurzu POMOCNÍK V KAŽDÉ DOBĚ – MYŠLENKOVÉ MAPY, do kterého se můžete přihlásit zde >>>

No vidíte, i učení se myšlenkovým mapám může být to nové, na co se teď můžete ve své hlavě víc soustředit a přispět tak ke své větší pohodě. 
Tak si promyslete, co nového se naučíte a napište mi, na co jste přišli a co nového zkoušíte.

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře