Víc pohody v hlavě – tip č. 5: čtěte

proč číst

K tipům pro vaši větší pohodu jako je přenesení se v mysli na úžasné místo, vypsání myšlenek na papír, hraní a učení se novým věcem dneska přidám můj pátý (a ještě ne poslední) tip pro vaši větší pohodu. A tím tipem je:

Čtení

Jak vám může čtení pomoci k většímu klidu? K větší pohodě v hlavě?

Při čtení se ocitnete v úplně novém příběhupřenesete se na jiná místapřijdete na jiné myšlenky… Vyberte si knížku podle vašeho gusta – romantiku, sci-fi, životopis… Klidně sáhněte i po odborné literatuře na téma, které vás zajímá.

3 druhy knihoven – vyberte si

Možná vám bude stačit podívat se do svojí domácí knihovny a najdete tam knížku, kterou si s chutí přečtete znovu nebo naopak knížku, na kterou jste si ještě nenašli čas.

Nebo zajděte do knihovny u vás ve městě / v obci, určitě budou za nového čtenáře rádi. Nechcete se hlásit do knihovny? Zkuste zjistit, jestli máte někde v blízkosti tzv. knihobudku. To bývá něco jako skříňka na veřejném prostranství a do ní můžete knížku jak přinést, tak si ji z ní i odnést. A přečíst. 

Knihkupectví

No a samozřejmě se můžete podívat do nejbližšího knihkupectví, inspirace tam budete mít nepřeberně. Třeba máte svoje oblíbené knihkupectví nebo se některé ve vaší blízkosti může vaším oblíbeným stát.

Čtecí inspirace a seznamy knížek

A jestli patříte mezi ty, kteří sbírají inspiraci ke čtení na internetu, od přátel či kolegů a vždycky, když vidíte zajímavou knížku, říkáte si, že tu byste si chtěli přečíst, ale nezapíšete si její název nebo napíšete, ale zapomenete kam nebo máte názvy knížek na různých místech a lístečkách, tak pro vás mám dárek – v tomto odkazu si stáhněte a vytiskněte „Můj čtecí plánovač“. 

Nebo kdo jste se pustili do vytváření myšlenkových map, můžete si všechny nápady na knížky, které si chcete přečíst, zapisovat do jedné myšlenkové mapy. Hlavní větve můžete nazvat: romantika, odborné, cizojazyčné, historické,  cestopisy… a k nim postupně přiřazovat názvy knížek. Budete je tak mít všechny přehledně na jednom místě.

Ať si vyberete jakoukoliv variantu, hlavně si vyberte jednu konkrétní knížku a začněte číst! A budete ve větší pohodě 🙂

(A taky si zapojíte svůj mozek, jak už asi víte i z článku v tomto odkazu.)

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře