Víc pohody v hlavě – tip č.2: vypište se z toho

vypiš se z negativních myšlenek

Jste ve stresu, děje se kolem vás něco nepříjemného, nemůžete se zbavit negativních myšlenek a představ? Ne vždy můžeme všechno kolem nás změnit, ale přesto na to stále myslíme.

Nebo někdy míváme černé představy o něčem, co se možná vůbec nestane, ale ta naše hlava šrotuje a pořád dokola vymýšlí další a další černé scénáře. Znám to. Mívám to taky.

A právě proto tu mám pro vás 2. tip, jak můžete být víc v pohoděTeda vaše hlava. Občas prostě míváme takové stresující negativní období a určitě naší psychické, ale ani mentální pohodě moc nepomáhá, spíš naopak.

Možná jste o tomto tipu už četli a teď si ho jen připomenete, možná o něm zatím nevíte. Jisté ale je, že ho mám osobně vyzkoušený (naposledy jsem ho použila v sobotu) a vím, že funguje 🙂

Tak tedy, druhý tip pro vaši větší pohodu můžeme nazvat:

Papír snese všechno

Jak jsem psala, možná ho už znáte z mého jiného článku, ale tam jsme ho použili v situaci, kdy se nám v hlavě míhaly myšlenky o nějakém problému, který musíme vyřešit, a který nám tzv. nedá spát a použili jsme tento tip před spaním, aby se nám snadněji usínalo. (článek najdete zde >>>)

Teď nám tento stejný tip může pomoci v případě, kdy jsme v neustálém negativním tlaku a to kdykoliv během dne.

Je to jednoduché – najděte si aspoň trochu klidné místo, vezměte si papír a všechny svoje negativní myšlenky a úvahy na něj vypište.

Pište je tak, jak vás zrovna v hlavě napadají. Nikdo to po vás nebude číst, takže se nemusíte bát, že nebudou gramaticky nebo slohově správně. Hlavní je, přestěhovat to, co vás tíží, z vaší hlavy na papír.

A protože se v tomto případě jedná o obtěžující myšlenky, které nejsou dobré opravdu vůbec k ničemu, tak doporučuji popsaný papír potom hned zmačkat nebo roztrhat a vyhodit nebo spálit. Dalo by se říct, že tím pomůžete vyhodit nebo spálit i myšlenky ve své hlavě.

A potom se jděte věnovat čemukoliv pozitivnímu, co vás těší a baví a co dostane do vašeho mozku jen a jen krásné, pozitivní myšlenky. Co to může být zrovna u vás? Co děláte rádi? Při čem máte dobrou náladu?

Kdo jste si neviděl můj první tip pro vaši větší pohodu, tak se na něj podívejte tady >>>

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře