Jsou 2 hodiny ráno a já nemůžu usnout! Pomůže papír.

myšlenky v noci

Bývám z toho fakt zoufalá. Ležím v posteli a chci usnout. Ale… prostě to nejde.

Hlavou mi jede tisíc a jedna myšlenka, řeším problém, i když teď se mi to vůbec nehodí. Na budíku je jedna v noci, pak dvě v noci, půl třetí… a já pořád nemůžu zabrat.  Spící manžel vedle mne bude už za chvíli vstávat do práce… Ach jo!

Proč píšu o tom, že nemůžu usnout, když mojí parketou je paměť a mozek? No jasně, protože to souvisí.

Kvalitní spánek je potřeba pro dobrou paměť.

Mozek si při něm probírá nové podněty z předešlého dne a ukládá si je do dlouhodobé paměti. No a když se pořádně nevyspíme – do dlouhodobé paměti se nám toho moc neuloží. (Nehledě na to, že jsme pak unavené už od rána, že?)

Naštěstí jsem vyzkoušela jednu radu, která opravdu zabírá a chci vám ji prozradit, aby i vám paměť dobře sloužila. Je jednoduchá, jen se musíte dokopat ji vždycky provést co nejdřív 😉

Metodu jsem nazvala PAPÍR SNESE VŠECHNO.

Prostě a jasně

  1. vstanete – opravdu, nezbláznila jsem se, i když chcete usnout, teď musíte vstát;
  2. dojdete ke stolu,
  3. vezmete si dostatečně velký papír
  4. a všechny ty myšlenky, které vám nedají spát, na ten papír napíšete.

píšu na papír

Myšlenky se tím z vaší hlavy přesunou na papír a vy máte najednou hlavu bez dotěrných myšlenek a můžete jít spát. Teď už vážně usnete. Mám to vyzkoušené.

Další možnost – myšlenkové mapy

No jasně, mám ještě jeden fígl v rukávu. Zkusila jsem si vzít místo propisky moje oblíbené fixy (vím, v noci vám stačí i propiska) a všechny ty myšlenky jsem si rovnou zakreslila do myšlenkové mapy. Měla jsem je tak rovnou i urovnané a byla jsem o to víc v klidu.

kreslím myšlenkové mapy

Kdo nevíte, co to jsou myšlenkové mapy nebo jak a kdy se používají, podívejte se na článek v tomto odkazu >>>, určitě se vám jejich používání v mnoha dalších situacích vyplatí.

Doprostřed myšlenkové mapy si pojmenujete problém, který v hlavě řešíte a větve myšlenkové mapy budou myšlenky, které vás v souvislosti s problémem napadají – jeho možná řešení nebo naopak překážky, které vám ve vyřešení brání.

jak vyřešit problém

A hurá spát 🙂

Ať už myšlenky jen vypíšete na papír nebo si vytvoříte myšlenkovou mapu, určitě si potom hned půjdete lehnout s čistou hlavou.

Jen, jak jsem psala, musíte se donutit vstát a jít si je napsat co nejdřív a ne jako já čekat, jestli přece jen neusnu a pak píšu v obýváku myšlenky na papír ve tři hodiny ráno.

Přemýšlíte nad zítřejšími povinnostmi?

A kdo nemůžete usnout kvůli tomu, že se vám honí hlavou myšlenky na to, co všechno máte zítra udělat, tak si přečtěte další článek, ve kterém vám poradím metodu, jak si vše v hlavě urovnat i bez toho, že byste museli vstávat a jít si to napsat. Navíc pro vás mám jedno video „z přímého přenosu “.

A k tomu přihodím ještě další dvě jednoduché techniky, které rychlý spánek po urovnání myšlenek ještě víc podpoří. Podívejte se, odkaz na něj máte zde >>>

spánek posiluje

Přeju vám klidný spánek a hodně nových podnětů uložených do dlouhodobé paměti 🙂

Pro vás zdarma

Chcete si tak skvělý nástroj pro uklidnění myšlenek v hlavě, jakým jsou myšlenkové mapy, vyzkoušet podle videonávodu? Klikněte zde na odkaz a stáhněte si ho zdarma >>>

Přes 20 myšlenkových map v praxi

Nebo jste už někdy o myšlenkových mapách slyšeli nebo jste je dokonce vyzkoušeli, ale hodily by se vám nové tipy, jak konkrétně myšlenkové mapy používám já? Pro vás je tedy tento odkaz – klikněte zde >>> a naučím vás používat víc jak 20 typů myšlenkových map.

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře