Víc pohody v hlavě – tip č.1: využijte schopnosti vašeho mozku – vizualizace

Jak být v pohodě

Stává se to každému. I mně. Občas se kolem nás nebo v nás samotných odehrává něco, díky čemu jsme rozhození, nervózní, v psychickém tlaku.

Při prohlížení fotek z naší zimní dovolené mě napadlo, co by nám v těchto případech mohlo pomoct.

Ten skvělý nástroj pro naši větší pohodu je…

Vizualizace!

Využijte tuto skvělou vlastnost vašeho mozku – mozek si dokáže představit úplně cokoliv a navíc těmto představám dokáže i uvěřit a spustit při nich stejné reakce, jako by se vše opravdu událo. Takže u pozitivních představ se vám například začnou vyplavovat tzv. hormony štěstí.

Proto vizualizaci nemusíte využívat jen při používání paměťových technik, ale i v případě, když vám není zrovna nejlépe a potřebujete pořádnou vzpruhu.

Vyberte si pohodové místo

Přeneste se v mysli na místo, kde vám bývá dobře. Může to být vaše letní zahrada, nedaleký les, místo z dovolené, grilovačka s přáteli nebo i jakékoliv vámi vymyšlené místo.

Vidět, cítit, slyšet…

Důležité je, abyste se do tohoto místa opravdu „přenesli“!  Pomáhá tomu, když si zavřete oči a pořádně se do představy vžijete.

Potom se vám podaří, že budete vidět, co je kolem vás, že si jasně vybavíte zelenou trávu nebo průzračně čistou vodu, že budete cítit svěží vzduch, jemný větřík na tvářisluníčko, které vás zahřívá.

Můžete se těšit z přítomnosti někoho pro vás blízkého, může vám chutnat čerstvá šťáva z pomerančů nebo můžete slyšet bučet krávy na protější pastvině… 

Dopřejte si tuto živou představu tak dlouho, jak budete potřebovat.  Dopřejte si lepší náladu kdykoliv během dne bez ohledu na to, kde zrovna fyzicky jste. Využijte této úžasné možnosti vašeho mozku. Uvidíte, že se po chvíli začnete usmívat.

Jaké je to vaše místo plné pohody? Kam se v mysli přenesete vy?

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře