Jak si na párty zapamatujete spoustu nových jmen

jak se jmenuje

Jste pozvaní na oslavu, ale na místě zjistíte, že neznáte spoustu lidí? No jasně, navzájem se představíte, ale za chvíli…  Skoro žádné jméno (nebo vůbec žádné) si nepamatujete. Bavíte se a vlastně nevíte s kým.

Nebo oslavu pořádáte vy sami a pak zjistíte, že se tvoří skupinky, protože se lidi navzájem neznají?

skupiny lidíSeznamovací hra

Mám pro vás seznamovací hru, kterou jsem sama vyzkoušela na jedněch kulatinách. A můžu říct, že čím víc lidí, tím víc srandy si užijete. O co jde?

>> Všichni se postavíte do kruhu.

>> Ujasníte si, kdo s představováním začne.

>> První řekne, jak se jmenuje (stačí křestní jméno) a k tomu přidá informaci, co umí a hned to předvede. Je jenom na něm, co vymyslí. Například: „Jmenuji se Helena a umím skákat na levé noze.“ A hned několikrát poskočí na levé noze.

>> Druhý v pořadí ukáže na prvního (resp. na první – Helenu) a řekne: „Ty se jmenuješ Helena a umíš skákat na levé noze.“ A sám poskočí na levé noze. Pak se i on představí: „ Já se jmenuji Honza a umím zazpívat Skákal pes přes oves“ a zazpívá písničku Skákal pes přes oves.

>> Třetí zopakuje a předvede, jak se jmenuje a co umí první, pak druhý a nakonec on sám.

>> Tak to jde dokola. Každý začne od prvního a pokračuje postupně až k sobě.

Aby první nebo druhý (popřípadě třetí) nebyli ve výhodě, protože toho nemuseli opakovat a předvádět tolik, co ti další v pořadí, může hra skončit právě až znovu u prvního nebo druhýho (nebo i třetího).

Spousta cestiček pro vaši paměť

Jména ostatních si při tak častém opakování zapamatujete opravdu snadno. Navíc vám v tom pomůže místo – pořadí, kde kdo stojí nebo činnost, kterou umí. Také na všechny dobře vidíte, takže si zapamatujete i obličeje, postavu

Váš mozek má tak daleko víc cestiček, jak si pak na dotyčného vzpomenout, než jen při běžném rychlém podání ruky. Důležité je i to, že představování proběhne formou zábavy a vzbuzuje to u vás emoce. Ty má mozek hodně rád.

smích

 

Zábava hned od začátku, i pro děti…

Na oslavě, na párty, na narozeninách, na Silvestru nebo na grilovačce tak opadnou první zábrany a stud, zábava se líp rozběhne a bavit se mohou společně úplně všichni.

zábava na párty

Samozřejmě hru můžete využít i s dětmi na letních táborech, první školní den, na dovolené, na kurzech

Vyšší level

K představování můžete ještě přidat, jak se dotyčný zná s hostitelem, odkud kdo je nebo cokoli dalšího, co vás napadne a na čem se předem dohodnete.

Až budete mít příležitost, určitě seznamovací hru vyzkoušejte. Nejen, že tím rozproudíte zábavu, ale zjistíte, že si můžete zapamatovat hodně jmen najednou i bez konkrétní paměťové techniky. I když i ta je fajn, hodí se při formálnějších příležitostech, někdy příště vám o ní napíšu.

Kdo chcete další tipy na zábavu, kterou zvládne každý a při tom uděláte něco pro svůj mozek, můžete vyzkoušet tipy v článku na tomto odkazu >>>

Helena Žahourová
Helena se specializuje na fungování paměti a ukazuje lidem, že si dokáží zapamatovat cokoli pomocí snadných a zábavných postupů.

Je autorkou dvou elektronických knih: 4 tipy, jak si už vždy pamatovat, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete... a Jak si lehce pamatovat díky jedné paměťové technice.

Více o Heleně si přečtěte zde >>>
Komentáře
  • E-book pro vás zdarma JAK SI PAMATOVAT, kam jste dali klíče, kde máte mobil, pro co jdete…
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Procvičte si se mnou mozkové závity na facebooku: