Chcete si užít advent v klidu, společně s vaší rodinou?

 

Chcete strávit společné chvíle? 

 

Chcete se při tom vánočně naladit?

Mám pro vás ve formátu pdf netradiční

Adventní kalendář pro celou rodinu

se 24 vánočními úkoly

a k tomu

Vymalovávací adventní kalendář,

který se promění ve

Vánoční společenskou hru.

adventní kalendář
vánoční hra

A protože jsem lektorka paměti, nejsou úkoly

v adventním kalendáři jen tak ledajaké :)

Sestavila jsem ho tak, aby museli nad vánočními úkoly zapojit svoji hlavu jak rodiče nebo babička s dědečkem, tak aby je zvládly i děti, které už umí číst. Ty menší zvládnou obrázkové úkoly a vymalují si svých 24 vánočních a zimních obrázků. 

Prostě vás čeká 24 společných chvil, kdy můžete spolupracovat nebo soutěžit a nakonec si užijete vánoční hru, kterou si děti během adventu sami vymalují a ve které se budete snažit dojít i přes různé nástrahy k vánočnímu stromečku jako první.

Proč adventní kalendář zrovna ode mne?

lektorka v Praze

Jmenuji se Helena Žahourová, jsem certifikovanou trenérkou paměti a členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. 

Baví mě připravovat zábavné úkoly, kterými si klienti mých kurzů trénují svůj mozek. Za 7 let této práce jsem takových úkolů připravila už pěknou řádku, ať už pro děti, dospělé nebo seniory

Vím, na co jsou prospěšná jaká cvičení a jak je vytvořit, aby se postupně trénovalo co nejvíce kognitivních funkcí. 

To všechno jsem zakomponovala do adventního kalendáře, u kterého se baví jak děti, tak dospělí. Všechny úkoly jsou ve vánoční náladě a budu ráda, když tím přispěji k adventní pohodě i u vás doma.

Co všechno si v adventním kalendáři budete trénovat?

 • Obě mozkové hemisféry
 • Paměť
 • Pozornost
 • Koncentraci
 • Představivost
 • Slovní zásobu
 • Fantazii
 • Prostorovou orientaci... a spoustu dalšího
 • Naučíte se i paměťovou techniku na zapamatování si čísel
 • Dostanete tip na paměťovou techniku na pamatování si seznamů
kognitivní trénink

Jak se s kalendářem pracuje?

 • Každý den během adventu splníte 1 vánoční úkol. Můžete nad ním přemýšlet společně nebo soutěžit, kdo ho zvládne dřív, lépe, zajímavěji.
 • Vymalujete si 1 obrázek ve vymalovávacím kalendáři. Uvidíte tak, jak se Vánoce přibližují :)
 • Na Štědrý den budete mít splněny všechny úkoly a vymalované všechny obrázky.
 • Z vymalovaných obrázků vám vznikne hra, kterou si můžete kdykoliv zahrát všichni společně.
 • Splněné úkoly vám zůstanou jako inspirace, jak potrénovat svoji hlavu.

Kolik Adventní kalendář pro celou rodinu stojí?

Připravila jsem vám balíček dvou adventních kalendářů. V jednom je 24 denní kognitivní trénink, ve druhém vánoční společenská hra. Pracovat s nimi a užívat si tak společné adventní chvíle může celá rodina

Cena Adventního kalendáře pro celou rodinu je 199 Kč, cena Vymalovávacího adventního kalendáře a vánoční hry pro celou rodinu je 99 Kč. Dohromady tedy 298 Kč.

Ale! Protože budou Vánoce a chci vám dát dárek, sadu kalendářů si můžete

koupit za 248 .

Vymalovávací kalendář, ze kterého si během adventu vytvoříte barevnou společenskou hru, tak dostanete za polovinu ceny.

To ještě není všechno!

Rohodla jsem se, že vám ke 24 úkolům, 24 obrázkům a 1 hře

přidám ještě dalších 24 úkolů!

Jsou to adventní úkoly na procvičení mozkových závitů, které jsem uveřejňovala ve své facebookové skupině v orce 2017. Vytvořila jsem z nich další pdf složku. Vy tak nemusíte na facebooku rolovat mezi starými příspěvky, ale máte je všechny pohromadě. Najdete zde další úkoly i inspiraci pro celou vaši rodinu :)

 

Co tedy všechno za 248 Kč dostanete?

0
adventních úkolů
0
vánočních a zimních obrázků
0
společenská stolní hra
adventní kalendář
vánoční hra
vánoční malování
adventní kalendář jako dárek

Adventní kalendář

pro celou rodinu

12 stránek se 24 úkoly, které zaměstnají nejen vaši hlavu. Přesmyčky, hledačky, příběhy, skládačky, anagram, labyrint...

Vymalovávací adventní kalendář 

24 vánočních a zimních obrázků k vymalování, ze kterých vám vznikne vánoční společenská hra. Navíc díky vymalovaným obrázkům uvidíte, jak se Vánoce blíží a vaše těšení bude ještě větší. 

Vánoční hra pro celou rodinu

Hra, která vám vznikne vymalováním obrázků a zůstane vám navždy. Podle přiložených pravidel se v ní budete snažit dojít i přes různé nástrahy k vánočnímu stromečku jako první.

Procvič si mozek s Adventním kalendářem 

Bonus navíc -  další várka 24 úkolů, které jsem měla pro mé fanoušky připravené v roce 2017. Dostávali je po jednom ve facebookové skupině, vy je teď máte všechny pohromadě. Další inspirace k procvičení mozkových závitů celé rodiny :)

Možná ještě nemáte jasno...

Chcete vědět:

 • Pro koho je Sada adventních kalendářů určena?
  Pro celou rodinu :) Pro nejmenší děti je určený hlavně vymalovávací adventní kalendář, ve kterém díky postupně vymalovaným obrázkům budou sledovat, za jak dlouho už přijde Ježíšek. Děti, které umí číst, zvládnou úplně všechny vánoční úkoly. Děti ze školky cca od 4 let zvládnou sami nebo s dopomocí většinu úkolů. A protože dostanete hned 48 vánočních úkolů, tak pro ně můžete letos vybrat lehčí vánoční úkoly a na příští rok vám zůstane 24 těch o něco těžších. No a rodiče nebo babička s dědou můžou plnit vánoční úkoly také, protože nejen, že si navodíte společně tu správnou rodinnou adventní atmosféru, ale zábavně si při tom rozhýbete svoje mozkové závity. A navíc získáte vánoční hru, kterou si můžete zahrát také úplně všichni.
 • V jakém formátu sadu adventních kalendářů dostanu?
  V elektronické podobě ve formátu PDF. To znamená, že vám vše přijde na e-mail v podobě souboru, který si stáhnete do svého počítače. Všechno nebo jen stranu s obrázky k vymalování si můžete vytisknout, úkoly můžete plnit rovnou z otevřeného souboru v počítači, tabletu, mobilu... Jak vám to bude víc vyhovovat. Varianta je i dávat dětem každý den adventu příslušný vytisknutý a vystřižený úkol.
 • Dostanu k vánoční hře i hrací figurky a kostky, které jsou na fotce?
  Všechny soubory posílám na e-mail, hrací figurky a kostky tedy budete muset použít ty, které už máte doma. Věřím, že v každé rodině se najdou. My jsme je také našli :)
 • Vánoční hra se nedá hrát dřív než na Štědrý den?
  Určitě se dá hrát hned, jak si stránku vytisknete. Jen od Štědrého dne už bude pěkně celá barevná. Hrát ji můžete ale hned i ještě s černobílými obrázky. Její pravidla budete mít v souboru hned na další stránce.

Jak se líbila sada adventních kalendářů prvním nedočkavcům? 

Paní Žahourová, ráda bych Vám poděkovala za Váš, opět skvělý, adventní kalendář. Nedočkavě jsme s dětmi prošli všechny úkoly až do Štědrého dne a už se nemůžeme dočkat, až je začneme plnit ...vlastně už jsme trochu začali :D , protože nám to nedalo. Dětem se nejvíce líbí obrázkové úkoly (rozdíly, labirynt...) a já zase ráda vymýšlím příběhy na čísla nebo na vánoční nákupní seznam. Myslím, že od 1. prosince budeme závodit, kdo se ke kalendáři dostane první a bude moci mít náskok před ostatními. Také nás potěšila vymalovávací hra, kterou jsme už několikrát hráli. Všechny hry doma už známe zpaměti, takže toto je příjemné zpestření našich společných chvil. Děkuji Vám za Vaši práci a těším se na Váš další produkt.

Katka, maminka 2 dětí

Zažijte i vy tu pohodu, když se o adventu sejde celá rodina a při hraní se společně těší

na Vánoce :)

 • Klikněte dole na tlačítko Koupit sadu adventních kalendářů
 • Přejdete tak na stránku s objednávkovým formulářem, který vyplňte a odešlete

Potřebujete něco dovysvělit?

Napište mi na e-mail helena@helenazahourova.cz a ráda vám pomůžu.